0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Етикети со криогени баркодови 1,25 x 0,625 + 0,4375 круг / 31,8mm x 16mm + 11,1 mm круг

Етикети со криогени баркодови 1,25 x 0,625 + 0,4375 круг / 31,8mm x 16mm + 11,1 mm круг

DEN 2915.68
Во форма достапна за нарачката

Износот

Правоаголник + круг. 3 "јадро. Бела боја. Нитротаг; Комплети за етикети/ролна : 8000 јадро : 3 "(76мм). Перфорацијата : Да Лепило : Максимална сила екстра-перманетен криогени термички трансфер етикети за идентификација на ампули, цевки, кутии за замрзнување, пластични кеси (на -196 ° C во течна фаза и течен азот на пареа фаза и замрзнувачи на -80 ° C) и други контејнери. Наменети за долгорочно крио-зачувување во лабораториски криогени и груби околини. Идеални за транспорт на сув мраз. Етикетите можат да се отпечатат со сите главни брендови на термички трансфер Печатачи. За најтрајно печатење се препорачува да се користат панделки со смола докажана со алкохол. Услуги за печатење, како што се лого на целосна боја, графички слики, баркодови и податоци за клинички испитувања.

Особините

Купувачите избираат и