0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
4A модул за напојување за вклучување, 4A модул за напојување за вклучување 4A модул за напојување на електрична енергија AC110V 220V до DC12V 50W низок напон на бран, конвертори

4A модул за напојување за вклучување, 4A модул за напојување за вклучување 4A модул за напојување на електрична енергија AC110V

DEN 3.33
Во форма достапна за нарачката

Износот

[Компактна големина] Оваа табла за конвертор на напон на AC до DC има компактна големина, мала тежина, лесна за инсталирање и употреба. Добра заштита : Модулот за напојување има преоптоварување, краток спој и заштита од пренапон, безбеден и сигурен во работењето. AC до DC модул : 4 A модул за напојување на електрична енергија, AC110 V 220 V до DC12 V 50 W, што е ефикасно и издржливо. [Високи перформанси] Одбор за напојување со ниска индустриска оценка, која има стабилни перформанси и помалку мешање. [Добра заштита] Модулот за напојување има преоптоварување, краток спој и заштита од пренапон, безбеден и сигурен во работењето. [Компактна големина] Оваа табла за конвертор на напон на AC до DC има компактна големина, мала тежина, лесна за инсталирање и употреба. Добра заштита : Модулот за напојување има преоптоварување, краток спој и заштита од пренапон, безбеден и сигурен во работењето. AC до DC модул : 4 A модул за напојување на електрична енергија, AC110 V 220 V до DC12 V 50 W, што е ефикасно и издржливо. [Високи перформанси] Одбор за напојување со ниска индустриска оценка, која има стабилни перформанси и помалку мешање. [Добра заштита] Модулот за напојување има преоптоварување, краток спој и заштита од пренапон, безбеден и сигурен во работењето. Спецификација : Тип на ставка : Модул за напојување на напојување : WX-DC2405 Power Заштита : Преоптоварување, краток спој, Заштита за заштита на напојувањето Влез : AC100-240 VFrequence Влез : 50-60 Hz Output Напон на напон : DC 12 VOutput Тековна струја : Оценета 4А, 6Аутпуларна моќност : 50 ВЕСНИК ЗА ГОЛЕМИ : приближно. 89 x 49 x 26mm / 3,5 x 1,9 x 1inpackage список : 1 x модул за напојување.

Особините

Item Type:
Power Supply Module
Model:
WX-DC2405
Power Protection:
Overload, short circuit, overvoltage protection
Voltage Input:
AC100-240V
Frequency Input:
50-60HZ
Output Voltage:
DC 12V
Output Current:
Rated 4A, 6A
Output Power:
50W
Overall Size:
Approx. 89 x 49 x 26mm / 3.5 x 1.9 x 1in
Package List:
1 x Power Supply Module:

Купувачите избираат и