0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
1961 Топс Бејзбол комплетен сет/МТ

1961 Топс Бејзбол комплетен сет/МТ

DEN 1.33
Во форма достапна за нарачката

Износот

Прикажаните слики се вистинските скенирања на картичките што ќе ги примате. Картите вклучени во овој сет ќе се продаваат за 24.977,40 долари ако се купат одделно. Вклучени некои клучни играчи се : Мики Мантл, Мики Мантл и Вили Мејс. Овој комплетен комплет за бејзбол од 1961 година Топс содржи 587 картички, во просек на одлична/состојба на нане 6. 100% гаранција за задоволство за сите набавки. За прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не. Прикажаните слики се вистинските скенирања на картичките што ќе ги примате. Картите вклучени во овој сет ќе се продаваат за 24.977,40 долари ако се купат одделно. Вклучени некои клучни играчи се : Мики Мантл, Мики Мантл и Вили Мејс. Овој комплетен комплет за бејзбол од 1961 година Топс содржи 587 картички, во просек на одлична/состојба на нане 6. 100% гаранција за задоволство за сите набавки. За прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не. 1961 Топс Бејзбол комплетен сет (сет на бејзбол) EX/MT. Комплетот Topps од 1961 година е составен од 587 картички. Предниот дел на секоја бејзбол картичка „Топс“ од 1961 година содржи боја фотографија на играчот со името, позицијата и тимот на играчот на дното на картичката. Обратниот ги карактеризира биографските информации на играчот и статистичката историја. За прв пат, Топпс вклучуваше под-серија наречена „Лига лидери“ и исто така вклучуваше и посебни броеви со броеви. Други под-серии во сетот „Топпс“ од 1961 година се : картички од Светска серија, возбудливи бејзбол, МВП од 1950-тите и Спортинг starsвезди. Хуан Марихал, Рон Санто и Били Вилијамс беа идните играчи на сала-на-слава со своите дебитантски картички во сетот на Топс во 1961 година. Другите сали-на-famers содржани во сетот за бејзбол картички Топс во 1961 година вклучуваат : Дик Вилијамс, Брукс Робинсон, Робин Робертс, Френк Робинсон, Нели Фокс, Хенк Арон, Мики Мантл, Хармон Килбеј, Ричи Ешбурн, Вајти Херцог, Еди Метјус, Волтер Alston, Willie Mays, Bob Gibson, Joe Gordon, Don Drysdale, Carl Yastrzemski, Stan Musial, Mickey Mantle, Sandy Koufax, Roberto Clemente, Babe Ruth, Rogers Hornsby, Lou Gehrig, Jack Chesbro, Christy Mathewson, Walter Johnson, Al Kaline, Bill Mazeroski, Orlando Cepeda, Duke Snider, Early Wynn, Phil Rizzuto, Yogi Berra, Roy Campanella, Jim Bunning, Red Schoendienst, Joe Morgan, Willie Mc Covey, Hoyt Wilhelm, Luis Aparicio, Ernie Banks, Frank Robinson, Whitey Ford, Warren Spa SN : BSET #4757964.

Особините

Купувачите избираат и