0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Привремени ТЕТОВАЖИ На Животни ОД ПАДУН - 12 Листови Полутрајни Водоотпорни Налепници Со Дизајни На Волк, Тигар, Лав И Змеј, Долготрајни За Мажи, Жени И Деца

Привремени ТЕТОВАЖИ На Животни ОД ПАДУН - 12 Листови Полутрајни Водоотпорни Налепници Со Дизајни На Волк, Тигар, Лав И Змеј,

DEN 1.67
Во форма достапна за нарачката

Износот

Полутрајни и Водоотпорни : нашите налепници за тетовирање се дизајнирани да траат 1-2 недели и се водоотпорни, што ги прави идеални за носење на плажа, базен или за време на други активности на отворено. Уникатни Дизајни На Животни : комплетот со 12 листови вклучува 4 уникатни дизајни на животни со модели на волк, тигар, лав и змеј. Комплетот вклучува мали слатки привремени тетоважи погодни и за возрасни и за деца. Лесно Се Нанесува и Отстранува : нашите налепници за тетовирање лесно се нанесуваат и отстрануваат и не оставаат остатоци на вашата кожа. Погоден За Мажи, Жени и Деца : нашите налепници за тетовирање се совршени за луѓе од сите возрасти кои сакаат да испробаат различни дизајни на тетоважи без посветеност на трајна тетоважа. Одлично За Сите Прилики : нашите привремени тетоважи со животни се одлични за сите прилики, вклучувајќи забави, фестивали и секојдневно носење. Полутрајни и Водоотпорни : нашите налепници за тетовирање се дизајнирани да траат 1-2 недели и се водоотпорни, што ги прави идеални за носење на плажа, базен или за време на други активности на отворено. Уникатни Дизајни На Животни : комплетот со 12 листови вклучува 4 уникатни дизајни на животни со модели на волк, тигар, лав и змеј. Комплетот вклучува мали слатки привремени тетоважи погодни и за возрасни и за деца. Лесно Се Нанесува и Отстранува : нашите налепници за тетовирање лесно се нанесуваат и отстрануваат и не оставаат остатоци на вашата кожа. Погоден За Мажи, Жени и Деца : нашите налепници за тетовирање се совршени за луѓе од сите возрасти кои сакаат да испробаат различни дизајни на тетоважи без посветеност на трајна тетоважа. Одлично За Сите Прилики : нашите привремени тетоважи со животни се одлични за сите прилики, вклучувајќи забави, фестивали и секојдневно носење. Тетоважата штотуку пренесена на кожата е светло сива, ќе има мали траги од рефлексија на лепак. Во тоа време, обрнете внимание за да избегнете допирање и триење кога не е целосно суво, што ќе предизвика триење на моделот. За подобар ефект на престој, се препорачува да се користи по бричење со текот на времето, бојата на тетоважата постепено ќе се затемни и ќе почнат да се појавуваат темни точки. Ова е манифестација на оксидативно активирање на пигментот откако растителниот пигмент ќе дојде во контакт со кожата, што е нормално. Како да аплицирате? 1.Исечете ја тетоважата по избор и отстранете го чистиот лист 2.Ставете ја тетоважата со лицето надолу на кожата 3.Темелно навлажнете ја тетоважата со сунѓер 4.Нежно отстранете ја потпорната хартија по 20-30 секунди 5.Оставете ја тетоважата да се исуши 6.Нежно исплакнете ја сликата со вода за најдобар ефект. Како да се отстрани? Намачкајте ја тетоважата со алкохол за триење или бебешко масло. Почекајте 10 секунди, тријте алкохол или бебешко масло додека не се отстрани колку долго траат тетоважите за ноќта на вештерките? Повеќето Тетоважи траат околу 2-4 дена. Некои од оние со сложени, фини линии може да исчезнат малку порано. Тие се водоотпорни и се добри под туш и базен — всушност, ќе траат подолго ако го одржувате чист со нежно миење на областа. Не заборавајте да ги ставите тетоважите на површината на кожата без масло! Пакет : 12-Лист Привремено Одрекување Од Тетоважа : НЕ за деца под 3 години. Не за доилки или бремени жени. Не нанесувајте на чувствителна кожа, во близина на очите или ако сте алергични на лепило.

Особините

Купувачите избираат и