0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
MSSOOMM BOLL завртка SFU2005 RM2005 20мм должина 112,2 инчи / 2850мм со крајна машинска обработка + метална дефлекторска топка завртка навртка + FK / FF15 End Поддржува + спојник за CNC машин?

MSSOOMM BOLL завртка SFU2005 RM2005 20мм должина 112,2 инчи / 2850мм со крајна машинска обработка + метална дефлекторска топка

DEN 8826.24
Во форма достапна за нарачката

Износот

Дијаметар на завртки за топки : 20мм; Олово / терен : 5мм; Вкупна должина : 112,2 инчи / 2850мм; Орев + FK15/FF15 End Поддржува со заклучувања и Circlips + флексибилен спојник. Долг работен век на траење на животот поради ниско триење, низок работен шум. Без ефект на лизгање на стапчиња, се загрева помалку, намалете ја потребната моќност за возење. Висока статичка и динамична вкочанетост, висока и поточно позиционирање. Мал почетен вртежен момент, способен да нанесе голема брзина и микро-хранење. Дијаметар на завртки за топки : 20мм; Олово / терен : 5мм; Вкупна должина : 112,2 инчи / 2850мм; Орев + FK15/FF15 End Поддржува со заклучувања и Circlips + флексибилен спојник. Долг работен век на траење на животот поради ниско триење, низок работен шум. Без ефект на лизгање на стапчиња, се загрева помалку, намалете ја потребната моќност за возење. Висока статичка и динамична вкочанетост, висока и поточно позиционирање. Мал почетен вртежен момент, способен да нанесе голема брзина и микро-хранење. Спецификации : Бренд : MSSOOMMMANMANCURE Процес на производство : Валана нишка Прецизија : C7 Grade Material : GCR15 Steel Model : SFU2005 Оваа ставка вклучува : 1 PCS топче за завртки SFU2005 RM2005 20мм должина 112,2 инчи/2850мм (со стандардна крајна машинска обработка за FK/FF15) Поддржува со заклучувања и Circlips1pcs Флексибилни спојки : 1. Со движење на топката, без ползички феномен на лизгачко движење.2. Позитивна и негативна ротација, може да обезбеди лево и десно задникот на ротацијата, позиционирање со висока прецизност.3. Апсорбираат шок, компензации за радијални, аголни и аксијални отстапувања 4. Карактеристиките на ротација на стрелките на часовникот и спротивното од стрелките на часовникот се точно исти.5. Фиксна спојка со шарки или запрегање, може да се обработи според барањата на клиентите. Прилагодливи должини : Можеме да обезбедиме која било должина што ја сакате и ве молиме, известете ни за кои должини се погодни за вас, тогаш ќе ги пресметаме вкупните трошоци за вас што е можно поскоро. Доколку ви треба крајна машинска обработка според вашите цртежи, ве молам Кажете ни пред нарачката. Апликација : Завртките на топката се користат во управувачот со автомобили за да се преведе ротирачкото движење од електричен мотор до аксијално движење на решетката за управување. Бидејќи неговото мало триење влече, тие исто така се користат во машински алати, роботи и опрема за прецизно склопување . Високите прецизни завртки за топката се користат во степените за производство на полупроводници и така натаму.

Особините

Купувачите избираат и