0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Pyramex RCP32 серија Здраво на водоотпорна водоотпорна парка

Pyramex RCP32 серија Здраво на водоотпорна водоотпорна парка

DEN 1096.64
Во форма достапна за нарачката

Износот

Водоотпорна Здраво полиестерска обвивка со ватирана обвивка. Мобилен телефон/радио џеб на градите со јасен панел, MIC јазичиња и џеб за моливи. Две џебови од бура од бура. Скриен аспиратор со влечење. ANSI Type R Class 3, CSA Class 2 Ниво 2, ANSI 107-2015 : ATTCC 127 водоотпорен. Водоотпорна Здраво полиестерска обвивка со ватирана обвивка. Мобилен телефон/радио џеб на градите со јасен панел, MIC јазичиња и џеб за моливи. Две џебови од бура од бура. Скриен аспиратор со влечење. ANSI Type R Class 3, CSA Class 2 Ниво 2, ANSI 107-2015 : ATTCC 127 водоотпорен. Серијата Pyramex RCP32 Hi vis lime Parka е водоотпорна за да ве одржи суви на дожд и снег. Ватичната обвивка ќе обезбеди дополнителен слој на топлина за тие студени денови. Предниот дел има затворање на патент, чист мобилен телефон/радио џеб, микро -јазичиња и џеб со моливи. Предните 2 џебови имаат клапи од невреме за да ги задржат елементите надвор. Внатрешен џеб има затворање на кука и јамка за да се обезбедат скапоцености. Сокриениот аспиратор има влечење за да се затегне околу лицето. Рефлективните ленти формираат x на задниот дел и трчаат хоризонтално на задниот дел/рацете за да ви ја дадат визибилноста што ја сакате. Оваа Парка ги исполнува следниве стандарди : ANSI? ISEA 107-2020 Тип Р Класа 3 и CAN/CSA Z96-15 (Refurmed 2020) Класа 2 Ниво 2; ANSI 107-2015 : AATCC 127 водоотпорен.

Особините

Купувачите избираат и