0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Избор на метеж во Токио - Tokoname Kyusu Teapot - Shoho - Chrysanthemum - 260cc/ml - керамичка мрежа [Стандарден брод од ЕМС: со број за следење и осигурување]

Избор на метеж во Токио - Tokoname Kyusu Teapot - Shoho - Chrysanthemum - 260cc/ml - керамичка мрежа [Стандарден брод од ЕМС:

DEN 6143.84
Во форма достапна за нарачката

Износот

Може да потрае време (неколку недели) од вашата нарачка до испорака. *Оваа ставка е направена рака за да може да има мала разлика во бојата и драпетот. Оваа зелена боја е резултат на стопената пепел што се држи до грнчарството во печката и стана глазура. Најчеста форма е yokode kyusu, во која рачката испакнува директно од страната на тенџерето. Постојат два вида токонаме јаки : опрема со мазна површина (честопати се гледа во кису) и опрема со земјен, груба текстура (тегла или вазна) направена со глина пронајдена во регионот на токонам што содржи повеќе железо. *Ве молиме, не изберете „забрзана“ *Оваа ставка е направена рака за да може да има мала разлика во бојата и драперот. Kyusu : Јапонски сад за чај - Зборот за јапонски сад за чај. *Оваа ставка е направена рака за да може да има мала разлика во бојата и драпетот. Tokoname-Јаки : Грнчарство / керамика Посебната карактеристика на Tokoname Yaki е црвената глина (shudei). Обем : 260 CC/ML *мерењата погоре се приближни - ВНИМАНИЕ : Не користете во машина за миење садови или микробранова и прав за полирање. Но, зелената боја на токонии може да се најде на моменти. Може да потрае време (неколку недели) од вашата нарачка до испорака. Традиционално, ова го олеснува истурањето на гостинот што седи директно пред вас (како што би сакале во традиционалната јапонска просторија за душеци Татами), и во брзо, наизменично пукна што дозволува чајот да се меша во тенџерето. *Ве молиме, не изберете „забрзана“ *Оваа ставка е направена рака за да може да има мала разлика во бојата и драперот. Вашето разбирање е многу ценето. Се вели дека колку повеќе користите опрема, толку повеќе ќе сјае површината на опрема.[Freeshipping-Wipperwide] Стандардниот превоз за оваа ставка е ЕМС (забрзан брод). Продуцент на производи за производи (уметник) - дизајн на Шохо - стил на хризантем - токонаме -јаки (Aidhi prefesuture) Материјал - Грнчарство / керамички волумен - 260 CC / ml *мерења погоре се приближно претпазливост - не користете во мијалник или микробранова и полициска прашка. Може да потрае време (неколку недели) од вашата нарачка до испорака. Може да потрае време (неколку недели) од вашата нарачка до испорака. Ве молиме, проверете дали ќе изберете „Стандарден превоз“ кога ќе нарачате. Обем : 260 CC/ML *мерењата погоре се приближни - ВНИМАНИЕ : Не користете во машина за миење садови или микробранова и прав за полирање. Вашето разбирање е многу ценето. Thkoname Ories се претежно незагадени. Најчеста форма е yokode kyusu, во која рачката испакнува директно од страната на тенџерето. Ве молиме, проверете дали ќе изберете „Стандарден превоз“ кога ќе нарачате. Вашето разбирање е многу ценето. [Freeshipping-Wipperwide] Стандардниот превоз за оваа ставка е ЕМС (забрзан брод). Продуцент (уметник) : Шохо - Дизајн : Хризантема - Стил : Токонаме -Јаки (Преферирач на Аичи) - Материјал : Грнчарство / керамика - Тип на мрежа : Керамеш Нет. Овој вид глазура се нарекува шизен-јујаку, или природна глазура. Ова железо резултира во црвена боја различна со токонамета Јаки. Kyusu : Јапонски сад за чај - Зборот за јапонски сад за чај. Традиционално, ова го олеснува истурањето на гостинот што седи директно пред вас (како што би сакале во традиционалната јапонска просторија за душеци Татами), и во брзо, наизменично пукна што дозволува чајот да се меша во тенџерето. Иако Tokoname Tokoname на Црвената глина е претставник денес, таа за прв пат се појави кон крајот на деветнаесеттиот до дваесеттиот век, релативно нова опрема. Глината се меша со железен оксид без употреба на глазура.

Особините

Купувачите избираат и