0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Микроскоп за деца студенти возрасни, зголемување од 40x-2000x, двојно осветлување на ЛЕР, сет на слајдови, коаксијален груб и фин фокус, монокуларен соединение биолошки

Микроскоп за деца студенти возрасни, зголемување од 40x-2000x, двојно осветлување на ЛЕР, сет на слајдови, коаксијален груб

DEN 3.00
Во форма достапна за нарачката

Износот

1) Поправете го телефонот на подлогата во монтирање на телефон. 2) Вклучете ја телефонската камера, усогласете се со дупката за монтирање на телефонот, зашрафете ја цврсто. 3) Направете го микроскопот фокусиран. И ставете го монтирањето на телефонот со паметен телефон на окуларот. 4) Наместете го малку за да се осигурате дека сликата на целиот круг се појавува на телефонот. Зголемете ја сликата на телефон. Компактен и издржлив. Главното тело на микроскопот е изработено од ABS материјал, тежи само 2,42 фунти, а мерки 11.02 * 5,90 * 3,93 инчи, што е лесен и трајно. Јасна и остра. Зголемување од 40x-2000x, двојно LED осветлување, прецизен фокус, прилагодлива осветленост, направете ја сликата појасна и појасна. 1. Прилагодете ги окуларот и конзолот и ставете го слајдот на сцената. Облечете ги објективните леќи 4x, а потоа вклучете го LED илуминаторот. 2. Ротирајте го грубото копче за фокусирање сè додека не се добие јасна слика на предметот. (Прво користете го грубиот фокус за да ја пронајдете сликата на темата, а потоа прилагодете го финиот фокус за да добиете појасна слика.). 3. Користете ги објективните леќи 4x за да ја пронајдете сликата на објектот, прилагодете ја во центарот на видното поле, а потоа префрлете се на објективните леќи од 10x, 40x и извршете груб и фин фокус за да ја направите сликата на објектот најјасен и најјасен. Тип на производ : . Материјал : АБС материјал. Боја : како што е прикажано. Поставка за зголемување : 40x-2000x. Eyepiece : WF25 X/WF10 X/2 X Три леќи. Опсег на фокус : 8мм. Агол на навалување : 45 °. Систем за фокусирање : груб и фин дизајн на фокус. Систем за осветлување : LED светла од горниот и долниот дел. Работен режим : 100-240 V & 3 * AA батерии (не вклучувајќи батерии). Големина на производот : 28*15*10см. Големина на единечен пакет : 34*22*16см. Тежина на производот : 1,1 кг. Опсег на примена : Култивирајте го интересот на децата, погоден за сите луѓе.

Особините

Купувачите избираат и