0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 40/5 MFD 370 волти за Nordyne 620763 - CAP -97F9849, бренд на компоненти на Upstart

Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 40/5 MFD 370 волти за Nordyne 620763 - CAP -97F9849, бренд на компоненти

DEN 416.00
Во форма достапна за нарачката

Износот

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за Nordyne 620763; 40/5 MFD 370 Волт. Се користи во широк спектар на апликации за да ги одржувате на оптимални перформанси. Заменете го вашиот кондензатор кога е испакнато, протекување или кога нема континуитет на терминалите. Кога купувате кондензатор : напонот треба да биде повисок или еднаков, но не и понизок до оригиналниот кондензатор. Капацитетот (UF, MFD) треба да одговара на оригиналниот кондензатор. Hz треба да одговара на оригиналниот кондензатор. Типот на терминалот треба да одговара на оригиналниот кондензатор. Големината и формата треба да се земат предвид само кога просторот во апликацијата е ограничен. Замена 40/5 MFD 370 Волт Кондензатор со двојна тркалезна тркала за Nordyne 620763 - CAP -97 F9849, бренд на компоненти на Upstart.

Особините

Купувачите избираат и