0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
6 парчиња колиби за прсти Исечени отпорен заштитник, капаци на прсти за исечоци, нараквици животен век, отпорни на отпорни прсти за кујна, работа, скулптура, анти-лиз

6 парчиња колиби за прсти Исечени отпорен заштитник, капаци на прсти за исечоци, нараквици животен век, отпорни на отпорни прсти

DEN 94.08
Во форма достапна за нарачката

Износот

Материјал отпорен на абразија - Овој прст опфаќа заштита за прстите е направена од ткаенина, HPPE материјал. Стратувачите на прсти отпорни на сечење се петстепени анти-сечење, дишење и издржливо. Овие колиби за прсти за жени се лесни за употреба и чистата креветче за прст е мало. Овој медиум за прсти на прсти обично се носи на прстите. 5 нивоа на отпорни на сечење-без латекс без латекс може да се искористи за да ги заштити прстите, или кога имате рани, модринки или калуси што треба да бидат покриени. Разновидните големини на овие прсти се добро прилагодени за употреба кога готвите или сечење храна во кујната. Дишејќи и еднократно - нашите колиби за прсти за мажи се направени од материјал за дишење ткаенина, така што нема грижи за влага како тие колиби не дишат. Користете ја розовата покривка на прстот кога не ви треба целосна ракавица за да извршите задачи што се склони кон кратења или абразии. Заштитете ги вашите ракавици - користете ги колибите на прстите отпорни за да го продолжите животот на вашите омилени нараквици, овој заштитник на отсечен прст може да се носи или внатре или надвор од ракавиците. Користете го овој заштитник на прстите за плетење внатре за да ја направите вашата перница и удобност од гатање на шевовите. Користете ги овие заштитници на прстите за шиење надвор, животен продолжение, правејќи ги да траат подолго. Широко користете - заштитниците на прстите за работа се совршено погодни за градење, градинарство, кујна, скулптура, работа со DIY. Можете дури и да користите остри алатки со заштитник со помалку загриженост за намалувања или абразии. *Покривањето со розови прсти припаѓа на трикотажа. Со цел да се осигура дека тие не се изгребани од остри предмети при носење, густината на колибите на прстите ќе биде релативно голема, и тие ќе се чувствуваат цврсто завиткани при носење. Можете да изберете поголема големина според личните идеи. Ковчезите отпорни на прстите се анти-фаза против сечење, што може да се искористи за да ги заштити прстите, или кога имате рани, модринки или калуси што треба да бидат покриени. Овие исечоци од прстите се добра употреба за заштита на прстите кога готвите или сече храна во кујната.

Особините

Купувачите избираат и