0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Аикмеи 2 Заменски Капаци За Чаша За Патување Од Нерѓосувачки Челик )

Аикмеи 2 Заменски Капаци За Чаша За Патување Од Нерѓосувачки Челик )

DEN 1.00
Во форма достапна за нарачката

Износот

Лесен за ОТВОРАЊЕ и ЗАТВОРАЊЕ-Прекинувач дизајн на лизгачки капак, лесен за употреба. Дупката на врвот на чашата може да се користи директно или со слама. Дизајнот на лизгачкиот капак ве спречува да го допирате носот додека пиете вода. ОДЛИЧНА КОМПАТИБИЛНОСТ-капакот може да замени 30 унци (внатрешниот дијаметар на чашата е околу 3,72 инчи) изолирани чаши од нерѓосувачки челик од кој било материјал, но не е погоден за RИ чаши со рамно дно! За да избегнете да купите капак со несоодветна големина, Пред да го купите, измерете го внатрешниот дијаметар и надворешниот дијаметар на чашата, а потоа ве молиме погледнете ги нашите четврти и петти слики. Овие две слики се направени со нашето вистинско мерење. И проверете ги деталите за нашиот опис. ОТПОРЕН НА ПРСКАЊЕ-работ на капакот на чашата со рамно дно е обложен со силиконска заптивка за да се спречат прскања и големи излевања кога ќе се преврти чашата. На врвот на лизгачот има воздушна дупка, преку ergономијата на воздухот, што помага да се намали прскањето. Сепак, овој капак за чаши не може да се гарантира дека е 100% отпорен на истекување. Ве молиме проверете ги двете мерки на претпазливост опишани подолу пред купувањето. ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ-Изработени од висококвалитетни суровини, може да се користат долго време, без БПА, лесни за чистење и може да се чистат во машина за миење садови. ОБЕЗБЕДУВАЊЕ КВАЛИТЕТ-Купете ги нашите производи, ќе дадеме обезбедување квалитет, доколку имате какви било прашања или незадоволство од нашите производи, можете да не контактирате, ние ќе се потрудиме да ви служиме. Големина : 30оз Боја : Транспарентни Карактеристики : затворањето може да се отвори и затвори за директно пиење или за слама. Дојдете со црн силиконски о-прстен околу основата, што помага цврсто да ја покриете чашата. Дизајниран со воздушна дупка на врвот на лизгачот според ergономијата на протокот на воздух што помага да се намали прскањето. Забелешка : 1. Нашиот капак може да спречи прскање на течноста, но не може да гарантира 100% течност отпорна на истекување во чашата. Течноста во чашата е многу полна, а чашата е навалена 90°, кога ќе се стави настрана, мала количина течност во чашата ќе истече од воздушната дупка на горниот дел од лизгачот. (Бидејќи нашиот дизајн е да помогнеме да се намали прскањето, дизајниравме воздушна дупка на врвот на лизгачот за да ја постигнеме оваа цел преку airономијата на воздухот.) Значи, ако го купите овој капак, ве молиме не ставајте ја чашата исполнета со течност Ставете ја настрана. За да не ви предизвикате некои проблеми. Меѓутоа, ако течноста во чашата не е полна и аголот на навалување е поголем од 45°, течноста нема да истече. 2. Ако внатрешниот дијаметар на вашата чаша е 3,72 инчи, правилно е да го користите нашиот капак, а капакот цврсто ќе се вклопи на устата на чашата. Ако вашата големина е различна од нашата, не се препорачува да ја купите. Се надевам дека ќе можете да купите соодветен капак за вас.

Особините

Купувачите избираат и