0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Ресурси за учење Сите За Мене Сортирање Куќи, Парична Казна моторни &засилувач; Сортирање Вештини, Монтесори Играчки, Специјални Образовни Активности, Имагинативн?

Ресурси за учење Сите За Мене Сортирање Куќи, Парична Казна моторни &засилувач; Сортирање Вештини, Монтесори Играчки, Специјални

DEN 286.24
Во форма достапна за нарачката

Износот

НОВИ ШАРЕНИ КУЌИ : ДАЈТЕ Се За Мене Семејни Шалтери нови шарени куќи!. БРОЕЊЕ, СОРТИРАЊЕ, СОВПАЃАЊЕ И ПОВЕЌЕ : ДОДАДЕТЕ забавен имагинативен пресврт во учењето сортирање, совпаѓање и вештини за препознавање бои!. РАЗВИЈТЕ СОЦИЈАЛНО-ЕМОЦИОНАЛНИ ВЕШТИНИ : ПОТТИКНЕТЕ го развојот на социјално-емоционалната вештина додека градите фини моторни вештини!. Кога децата учат како да ги препознаваат, разбираат и чувствуваат своите чувства, тие ги градат вештините што им се потребни за да се дружат, да ја совладаат тимската работа и да живеат посреќен, поздрав живот!. училишен прибор, наставнички материјали. ДАЈТЕ ПОДАРОК ЗА УЧЕЊЕ : Без разлика дали купувате празници, родендени или само затоа што, играчките Од Ресурсите За Учење ви помагаат да откриете нова забава за учење секој пат кога ќе подарите! Идеален подарок за Ноќта на Вештерките, Божиќ, Полначи За Порибување, Велигденски Корпи или дури И За Домашно Училиште. Супер Сензорни Вештини : Сензорните нервозни играчки и активности не само што ги поттикнуваат децата да истражуваат и истражуваат, туку помагаат и во развојот на моторните вештини, па дури и во градењето нервни врски во мозокот.

Особините

Купувачите избираат и