0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Тајната НАВЛАЖНУВАЧ ЗА МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ на маите-големина 4оз | Сите Природни Ладно Цедени УСДА Сертифицирани Органски-Високи Линолеични | Најдобри За Мр?

Тајната НАВЛАЖНУВАЧ ЗА МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ на маите-големина 4оз | Сите Природни Ладно Цедени УСДА Сертифицирани Органски-Високи

DEN 454.40
Во форма достапна за нарачката

Износот

Тајната НА маите Усда Сертифицираното Органско Масло Од Сончогледово семе Е Висока Олеинска Киселина . Ова девствено (нерафинирано) масло се извлекува од семки од сончоглед (хелиантус ануус). Општо земено, маслата од семе во нивната девствена состојба задржуваат повеќе природни карактеристики на оригиналното семе. Следствено, оваа разновидност на сончогледово масло не е само богата со олеинска киселина, туку и богата со природен витамин Е.присуството на витамин Е помага да се инхибира оксидацијата. Како и кај сите сончогледови масла, девствената сорта има малку заситени масти. БОГАТА СО ХРАНЛИВИ МАТЕРИИ : Маите Тајно Ладно цедено Сертифицирано Органско масло од Сончогледово семе го подобрува здравјето на кожата и регенерирачките клетки. Ова резултира со подобра заштита на вашата кожа од оштетување од сонцето, како и природна деградација на возраста што се јавува кога слободните радикали се присутни во телото. Се препорачува за оние со акни / мрсна кожа нормална комбинација на кожата сува кожа и зрела / стареење на кожата. Негувајќи ја кожата без да ја оптоварувате или оставате мрсни остатоци, ова лесно масло е совршено како масло за коса, миење лице или навлажнувачки крем. #1 ДОВЕРЛИВ - Големо стаклено шише Од Темно килибар Од 4оз и стаклен затворач го продолжува рокот на траење бидејќи маслата се чувствителни на светлина и мора да се чуваат во шишиња од темно килибар за да се заштитат од оксидација. Чистите природни масла кои не се спакувани во темни шишиња ќе ја изгубат потенцијата и ќе станат неефикасни.

Особините

Купувачите избираат и