0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Дигитален Инфрацрвен Термометар Ласерски Температурен Пиштол Бесконтактен -50~ ~ 400●

Дигитален Инфрацрвен Термометар Ласерски Температурен Пиштол Бесконтактен -50~ ~ 400●

DEN 1036.80
Во форма достапна за нарачката

Износот

РАЗНОВРСНА : Многу удобни, конзистентни, мултифункционални и моментални отчитувања на температурата за време на одржувањето на автомобилот, истекување на гас, готвење, скара, медицина, тестирање на температурата на фрижидерот, вршење домашни работи и други задачи.(НЕ ЗА ЧОВЕКОТ). Температурен Опсег : -50°C до +400°C /-58°F до 752°F; Точност : ● 1,5% или ° 1,5°C. вградениот ласер ви овозможува да го користите токму на точниот простор што сакате да го измерите. Лцд-Екран со позадинско осветлување : Автоматско Исклучување, Го Продолжува Траењето на Батеријата и Има Индикатор За Мала Батерија. Рачно И Безбедно : измерете ја температурата на овој неверојатно брз и безбеден начин без површински контакт. Моќ и Гаранција : Напојувани од 2 ААА батерии (вклучени). 1 година гаранција. Термометар+2 ААА батерии. Бесконтактни Инфрацрвени Термометри : 1. Температурен Опсег : -50°C до 400°C (-58°F до 752°F) 2. Точност : 1,5°C или 1,5% 3. °C/°F поставување 4. Резолуција : 0,1°C или 0,1°F 5. Работна температура : 10-40€, Влажност : 10-90 RH 6. Температура на складирање : - 10-40°C 7. Време на одговор : 0.8 секунди 8. Сооднос точка-растојание : 12 : 1 9. Тековно поставување : 0.1-0.99 (вредност на грешка од° : 0.945, тестирајте различни материјали Едноставни и точни) 10. Напојување : 2 1.5 V батерии 11. Задно осветлување 12 Автоматско напојување во рок од 10 секунди °F 13. Употреба : индустриски термометар, температура на површината на месото, температура на површината на објектот итн. Список за пакување : 1 х Термометар 1 х Упатство За Употреба (Кинескиот можеби не е поддржан) Љубезно совети : 1. Овој термометар не може да го помине тестот за стакло насочете ја температурата на објектот. Покрај тоа, пареата, прашината и чадот можат да ја намалат точноста на откривањето. 2. За попрецизно мерење, покријте ја површината со лента за маскирање или црна рамна боја. 3. Бидејќи овој термометар ја открива температурата на површината на производите и предметите со инфрацрвени зраци, ве молиме не ги зрачете директно очите. 4.Д : с= 12 : 1, значи Дека Растојанието до Големината на Самото место на единицата е 12 : 1. Како Што Се зголемува Растојанието(Г) од целната површина, големината на местото на површината измерена(И) од единицата станува поголема. Значи, за да добиете попрецизна температура, обрнете внимание На Растојанието до Големината на Самото Место, или ќе добиете грешка ако го занемарите ова. 5.термометарот ја собира енергијата на инфрацрвеното зрачење од површината на нештата што се фокусирани на црвениот ласер и ги пренесува овие информации во електричен сигнал преку фотодетектор, а потоа ја анализира и пресметува неговата температура. Затоа, имајте на ум дека она што го добивате е температурата на површината, а не внатрешната температура.

Особините

Купувачите избираат и