0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Sumeet Готви Паметни Тројно Сас Сос Пан-2.3 Ltr-18Cm

Sumeet Готви Паметни Тројно Сас Сос Пан-2.3 Ltr-18Cm

DEN 3.33
Во форма достапна за нарачката

Износот

ГОТВЕТЕ ПАМЕТНИ Садови за Готвење Од Sumeet Кој Е Пријателски За Индукција И Шпорет На Гас И Е Изработен од 3 Слоја Нерѓосувачки Челик – Алуминиум – Нерѓосувачки Челик (Три Слоја) низ Садовите за Готвење. Слој 1-Внатрешен Слој-Нерѓосувачки Челик Со Квалитет На Храна 304 За Здраво Готвење бидејќи може да издржи корозија од повеќето оксидирачки киселини. Слој 2-Среден Слој-Изработен од алуминиум Со дебел мерач веднаш низ садовите за готвење, вклучувајќи го дното и телото. Ова помага во рамномерна дистрибуција на топлина, 20% помалку време за готвење, минимално согорување на храната. Слој 3-Надворешен Слој - 430 магнетни Нерѓосувачки челик За Индукција Пријателски Готвење. Пакетот Содржи-1 Големина На Тава За Сос-Број 18 Димензија - L X W X H (cms) : 18 X 18 X 9.2 Капацитет Во Литри - 2.3 Ltr Тежина – 0.960 Кг. Револуцијата Не Е Настан Продолжува Процесот. Сумет Ви Носи Револуционерен Производ кој е направен Од Долгогодишно Истражување И Развој. Sumeet Воведува ГОТВИ ПАМЕТНИ САС (Челик-Алуминиум - Челик-3 Слоеви) во текот На Садовите за Готвење. Внатрешен Слој на Овој Готвач Паметните Садови за Готвење Се Направени од Нерѓосувачки Челик Со Квалитет На Храна 304, може да издржи корозија од повеќето оксидирачки киселини. Таа издржливост го прави 304 лесен за дезинфекција, и затоа е идеален за апликации во кујна и храна. Средниот Слој Е Изработен од алуминиум Со дебел мерач кој е многу топлински спроводлив го максимизира рамномерното ширење на топлината, го минимизира лепењето и дава повкусна, порамномерно зготвена храна со помалку мешање. Надворешната површина е изработена од магнетен Нерѓосувачки челик Со Квалитет 430, кој поддржува Индукциска Плоча За Готвење, Електричен Систем за Готвење, Шпорет На Гасти, Халоген Итн. Овој Паметен Сад За Готвење Има дебелина од 2,5 мм и има 5 Години Гаранција. Ова Е Совршена Комбинација На Класа и Издржливост. Тава за сос е Примарен Кујнски Прибор во Индиските кујни. Главно се користи За Варење Млеко, Вода, Правење Чај или Кафе, подготвување Вкусни Кари, Прекрасни Сосови, Длабоко Пржење, Плитко Пржење, Пржење Зеленчук и за многу повеќе работи. Оваа Тава Со Сос го носи најдоброто во вашата кујна! Designedономски Дизајнираните и добро дизајнирани рачки се погодни за лесно ракување. Оваа Тава За Сос е опремена со Ладни Шупливи Рачки, што спречува Загревање На Рачките додека готвите. (Рачката може да варира од сликата .) Оваа Тава За Сос Е Лесна за одржување и лесна за чистење. Овој паметен Сад за Готвење Е Безбеден За Миење Садови. Овие Садови За Готвење Се Идеални За секојдневно готвење за сите видови оброци. Пакетот Содржи 1 Големина На Тава За Сос-Број 18 Димензија - L X W X H (cms) : 18 X 18 X 9.2 Капацитет Во Литри - 2.3 Ltr Тежина – 0.960 Кг.

Особините

Купувачите избираат и