0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
2-пакет 10inch 30W LED FLUSH FLUSH MONT тавански светлосни тела црна, ултра светла 3200lm затемнети светла на таванот, 5CCT 2700K 3000K 4000K 5000K 6500K, тавански ламби за кујна ходник спална соба ?

2-пакет 10inch 30W LED FLUSH FLUSH MONT тавански светлосни тела црна, ултра светла 3200lm затемнети светла на таванот, 5CCT

DEN 719.84
Во форма достапна за нарачката

Износот

Уникатните двојни прстени во црна боја се повеќе привлечни од четканиот никел, бидејќи темната боја се издвојува лесно на вашата таванска светлина за да даде изјава. - Подготвување на светло на таванот LED - таванските светлосни тела се компатибилни со повеќето LED затемнувачи на пазарот и можат непречено да се затемнат од 100% до 5%, што ви дава поголема флексибилност во користењето на вашиот простор. -Лесно да се монтираат-ажурираните убави тавански светла се прилично лесни за инсталирање со вклучени сите хардвер за монтирање. Super Светло на монтирање на таванот на таванот - Светлината на таванот од 10 инчи е изградена со LED чипови од 30 W за да испорача осветленост од 3200lm, еднаква на излезот од конвенционалната светлина од 240 W. Сепак, ве молиме запомнете да ја прекинете моќта за време на промената на CCT за безбедносни цели. Дефинитивно голема заштеда на вашите месечни сметки за електрична енергија ако одите со овие наместо да ја одземат енергијата или халогената светлина. Идеална надземна светлина за спална соба, бања, дневна соба, ходник, кујна, плакарот, скалила, гаража и многу повеќе. Modernелек модерен стил-изграден со силен метален и лесен пластичен леќа, таванот светло е издржлива, анти-кара и способна рамномерно да ја дистрибуира светлината. Ве молиме, не двоумете се да стапите во контакт со нас ако имате какви било прашања. Светло осветлена дневна соба лесно може да се претвори во домашно кино со затемнување. Четирите дупки на монтажната плоча нудат поголема флексибилност при инсталирање на светлата. Точно е дека треба да посветиме поголемо внимание на квалитетот на светлината во нашиот затворен простор затоа што се однесува на нашето визуелно здравје. Светлосните тела на таванот издвојуваат стабилна, без прицврстување за да ја осветлите вашата соба и во меѓувреме да ги заштитите очите. Светлата на планењето на таванот се изградени за да траат и не се лесни за 'рѓа. Modernелек модерен стил-изграден со силен метален и лесен пластичен леќа, таванот светло е издржлива, анти-кара и способна рамномерно да ја дистрибуира светлината. Тие даваат начин да го визуелизираат она што CCT работи подобро во вашата соба, за да можете да ги вратите дома пред да одлучите која специфична светлина во боја сакате. Најкраткото растојание е 2,75in, а најдолго е 3,5in. ✔5 CCT во еден - LED -светловите за избор на таванот што може да се изберат во боја ви овозможуваат да изберете соодветно осветлување за вашата инсталација од 2700 K, 3000 K, 4000 K, 5000 K и 6500 K, широк опсег што во основа ги опфаќа сите дневни рутински избори за осветлување. ✔5 CCT во еден - LED -светловите за избор на таванот што може да се изберат во боја ви овозможуваат да изберете соодветно осветлување за вашата инсталација од 2700 K, 3000 K, 4000 K, 5000 K и 6500 K, широк опсег што во основа ги опфаќа сите дневни рутински избори за осветлување. Уникатните двојни прстени во црна боја се повеќе привлечни од четканиот никел, бидејќи темната боја се издвојува лесно на вашата таванска светлина за да даде изјава.Прекинувачот за CCT е само во внатрешноста на таванот светло каде лесно можете да најдете ако ја отстраните формата на ламбата. Доколку се пронајдат некои дефекти во материјалот или изработката. Светло осветлена дневна соба лесно може да се претвори во домашно кино со затемнување. Доколку се пронајдат некои дефекти во материјалот или изработката. Може да имате светла дневна светлина за кујна, но потопол тон за јадење област користејќи ги истите светла.

Особините

Купувачите избираат и