0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Паметен блок на конус на сообраќај, роботи за соларна енергија со знаме за мавтање и предупредувачко светло, интелигентно предупредување за градежништво

Паметен блок на конус на сообраќај, роботи за соларна енергија со знаме за мавтање и предупредувачко светло, интелигентно предупредување

DEN 484.80
Во форма достапна за нарачката

Износот

Погледнете ги видеата на производот. Големина на основата : 22x22x12 инчи; Вкупна висина на робот и база 83 инчи; Основната површина на површината не е лесна за паѓање и е отпорна на корозија ;. Имитација материјал : материјал со висока јачина на фиберглас ;. Дојдете со соларен панел ≥ 30 W; Батерија со голем капацитет 12 V, 12 AH ;. Левото и десното раце се вртат автоматски, со фреквенција од 20-40 пати/минута, и опремени со прекинувач за контрола на светлина; Опремено со LED светкаво светло за предупредување ;. Еден сет вклучува : постојана база, робот и неговата рефлексивна светлечка облека и безбедносна кацига, LED светло за предупредување. основата, роботот и нејзината облека и шлем, LED предупредувачка светлина. основата, роботот и нејзината облека и шлем, LED предупредувачка светлина. 【Краток】 Интелигентниот робот има предупредувачки светла и автоматско предупредување за замав на знамето. Тој носи ризик од изградба на патишта за вистински работници и обезбедува суштинска гаранција за безбедност за изградба на автопат. 【1】 Аголот на раката на роботот е прилагодлив. Ве молиме, прво исклучете го напојувањето, а потоа прилагодете ја десната рака на 90 степени од хоризонталата, а левата рака се спушта на 30 степени. Потоа повторно вклучете го напојувањето, а звукот на триење генериран од замав на рака ќе се намали. 【2】 Основата мора да се фиксира цврсто. Кога се соочувате со ветровито време, се препорачува да се користат некои тегови за да се притисне основата за да се спречи роботот да се спушти. 【3】 Сончевиот панел треба да има доволно сонце, да ја задржи површината чиста, во спротивно не може да се наполни. 【4】 Лежиштето редовно се полни со масло (обичното масло за подмачкување може да се полни еднаш на секои 15 дена). Позицијата на полнење е на дупката на горниот дел од грбот и на лежиштето на крајот на шипката. Ако не разбирате, ве молиме контактирајте го Продавачот за да добиете Guidence.

Особините

Купувачите избираат и