0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Контрола на мирисот на мирисот Auscamotek за ловна облека и додатоци отпорни на вода 33 x24 инчи

Контрола на мирисот на мирисот Auscamotek за ловна облека и додатоци отпорни на вода 33 x24 инчи

DEN 2.33
Во форма достапна за нарачката

Износот

2 пакувања на издржлива 210 D најлон со ПВЦ обложени и водоотпорни патенти. 33 од 24 инчи доволно големи за складирање illили или лиснат костум Камофлаут, мрежи за лов на маички за лов или други ловички опрема. Страничен џеб за лов на нож предводени од факели нараквици и други мали додатоци за лов. Складирање и чување на мирис елиминирана на ловечката облека без мирис пред да влезете во полето за лов. Заклучете мирис на вашата нормална облека во торбата откако ќе облечете елимизирана облека за миризба ; за складирање валкана облека или други работи во вашиот автомобил со автомобил и заклучете го лошиот мирис во торбата и одржувајте го вашиот автомобил јасен и научете. Лов на елени ги тепаат носевите елени имаат заслепени очи во боја - лесно е да ги измамите користејќи лов на слепи опрема кога Бог ќе затвори врата, тој сигурно ќе отвори прозорец. Така, елените имаат најефикасно одбранбено оружје - нивните моќни носеви! Некои експерт велат дека носот на елените на белците е 10,000 пати чувствителен од луѓето! и Биг Бак може да мириса на 1 милји далеку и може да мириса на вашиот мирис на трага 3 дена подоцна. Значи, за разлика од ловечките птици или протокот на вода, важно е важно да се контролира мирисот кога ловите белки, елк, свињи, волк, лисица или други игри на Мамал. Зошто 2 торби? Една торба за одржување на вашиот мирис елимизирана ловна облека веднаш откако ќе се измие додека не влезете во полето за лов. Другата торба е за оние обични облеки што ја заменивте со елимизирана облека од мирис и заклучете го Одер внатре. Затоа ни требаат најмалку 2 кесички за мириси и никогаш не ги мешаме неколку совети за контрола на мирисот, има многу елимација на мирис или неутрализирање на производот на пазарот, како што е елиминација на мирисот за елиминација на гел, спреј прашина и што и да е што ќе работат некако до одреден степен, но тоа е Навистина, веројатно нема да биде 100% бесплатен удар на мирисот е некои добри совети да бидат што е можно повеќе миризливи, 1) да земеш барт ноќта пред да одиш и да земеш друг наутро пред да излезеш 2) обидете се да бидете вегетаријанци Привремено, вклучително и лук или кромид неколку дена пред да одите на лов 3) џвакајќи некој вид на гума за џвакање како пиперминт шпорет гума за џвакање додека сте на лов за да го намалите вашиот мирис на здив 4) да играте ветер, обидете се да бидете на спуст на вашите лови игри.

Особините

Купувачите избираат и