0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
DVI до HDMI кабел, HDMI машки до DVI-D машки двонасочен адаптер кабел, HDMI до DVI-D 24+1 поддршка за кабел со голема брзина 1080p HD за Raspberry Pi, Roku, Xbox One, PS5,

DVI до HDMI кабел, HDMI машки до DVI-D машки двонасочен адаптер кабел, HDMI до DVI-D 24+1 поддршка за кабел со голема брзина

DEN 1.67
Во форма достапна за нарачката

Износот

[Премиум материјали] : 24к позлатени позлатени метални конектори (отпорни на корозија) и бакарни линии без кислород обезбедуваат максимален квалитет на сигналот и стабилен пренос на сигнал помеѓу уредите, издржување на повеќе пати на приклучок и исклучување. [Двонасочен пренос] : Овој машки DVI до HDMI машки кабел поддржува двонасочен пренос. DVI до HDMI кабел, HDMI машки до DVI-D машки двонасочен адаптер кабел, HDMI до DVI-D 24+1 поддршка за кабел со голема брзина 1080p HD за Raspberry PI, Roku, Xbox One, PS5 ,. [Совети за купувачи] Овој кабел е DVI до HDMI кабел, не е VGA или DP кабел !!! Ве молиме, потврдете го потребниот интерфејс и проверете дали должината е она што ви треба пред купувањето. [Широка компатибилност] : Уреди за поддршка со порта HDMI, како што се ТВ, лаптоп, Blu-ray, работна површина, компјутер, PS3, PS4, ТВ кутија, Xbox 360, Xbox One, Roku, Wii U; Уреди за поддршка со порта DVI, како што се дисплеј, монитор, проектор итн. Ве молиме имајте предвид дека DVI конекторот на кабелот не е опремен за аудио способност, сепак, така што аудио ќе треба да се пренесе преку посебен аудио кабел или преку влакна-оптички (Toslink) Кабел. Или поврзете ги уредите со овозможени DVI со уреди со HDMI.[Двонасочен пренос] : Овој машки DVI до HDMI машки кабел поддржува двонасочен пренос. Двојно заштитен ПВЦ палто е потрајно и флексибилно што е совршено за максимална заштита од загуба на сигнал. Ве молиме имајте предвид дека DVI конекторот на кабелот не е опремен за аудио способност, сепак, така што аудио ќе треба да се пренесе преку посебен аудио кабел или преку влакна-оптички (Toslink) Кабел. [Совети за купувачи] Овој кабел е DVI до HDMI кабел, не е VGA или DP кабел !!! Ве молиме, потврдете го потребниот интерфејс и проверете дали должината е она што ви треба пред купувањето. Ако изберете неточен извор на сигнал, тоа ќе предизвика кабелот да не работи или мониторот да не прикажува никаква слика. Можно е да се поврзат изворните уреди со портата HDMI со излезните уреди со портата DVI. Kindубезно Забелешка : Ве молиме изберете го точниот извор на сигнал : Извор на сигнал DVI или извор на сигнал HDMI. Ако изберете неточен извор на сигнал, тоа ќе предизвика кабелот да не работи или мониторот да не прикажува никаква слика. [Широка компатибилност] : Уреди за поддршка со порта HDMI, како што се ТВ, лаптоп, Blu-ray, работна површина, компјутер, PS3, PS4, ТВ кутија, Xbox 360, Xbox One, Roku, Wii U; Уреди за поддршка со порта DVI, како што се дисплеј, монитор, проектор итн. [Премиум материјали] : 24к позлатени позлатени метални конектори (отпорни на корозија) и бакарни линии без кислород обезбедуваат максимален квалитет на сигналот и стабилен пренос на сигнал помеѓу уредите, издржување на повеќе пати на приклучок и исклучување. Можно е да се поврзат изворните уреди со портата HDMI со излезните уреди со портата DVI. Двојно заштитен ПВЦ палто е потрајно и флексибилно што е совршено за максимална заштита од загуба на сигнал. [Поддршка до резолуција до 1080p] : Овој HDMI до DVI Cale поддржува резолуции на 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1600x1200, 1920x1200 и 1080p за LCD со висока резолуција и LED монитори, кои можат да испорачаат видео со висока квалитетна видео на една поголема ерака со супериорно искуство за гледање за работа или забава. Или поврзете ги уредите со овозможени DVI со уреди со HDMI.

Особините

Купувачите избираат и