0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Fram Extra Guard CA7597 Филтер за замена на моторот за избрани модели Chevrolet, Buick, Cadillac, Pontiac, Saturn и OldsMobile, обезбедува заштита од филтрирање до 12 месеци или 12,000 милји

Fram Extra Guard CA7597 Филтер за замена на моторот за избрани модели Chevrolet, Buick, Cadillac, Pontiac, Saturn и OldsMobile,

DEN 1.00
Во форма достапна за нарачката

Износот

Експанзивен проток на воздух : Со убав филтер медиум, дополнителниот чувар фаќа разни остатоци без да го спречи протокот на воздух. Експанзивен проток на воздух : Со убав филтер медиум, дополнителниот чувар фаќа разни остатоци без да го спречи протокот на воздух. Лесна инсталација : Беспрекорна замена на DIY што може да се заврши за неколку минути. Двојна максимална заштита : Fram Automotive Engine Filter Filter ја обезбедува заштитата 2x во споредба со стандардните филтри до 12,000 милји. Со почист излез, моторот е во состојба да функционира ефикасно, доведува до помазна и поголема коњска сила. Fram Extra Guard Air Filters се вашата прва линија на одбрана што спречува оштетување на патната прашина и честички од нечистотија да влезат во вашиот мотор. Филтерот привлекува нечистотија како магнет, така што максималната количина на остатоци остануваат заробени за да спречат влегување во моторот. Добијте подобра заштита со леснотија и инсталирајте нов Fram Extra Guard Air Filter денес! Филтрите на воздухот Fram Engine отстрануваат нечистотија и загадувачи од воздухот пред да можат да влезат во моторот на вашето возило и да предизвикаат оштетување. Лесна инсталација : Беспрекорна замена на DIY што може да се заврши за неколку минути. Дополнителните филтри за воздушен пат се дизајнираат со напреден филтерски медиуми што овозможуваат 2x помалку нечистотија од просечните водечки стандардни брендови за малопродажба и го штитат моторот на вашето возило до 2 години или 12,000 милји. Изведба на помала коњска сила : Екстра -стражарски филтер е дизајниран да го исчисти издувните гасови, така што моторот е помалку веројатно затнат од нечистотија. Отстранете го стариот филтер, заменете го со филтерот за моторот FRAM, осигурувајќи дека е запечатен околу периметарот, заменете го капакот и прицврстете го. ES por Eso Que nuestros Expertos en lo Laboratorios de Ingeniería de Fram Recomiendan Cambiar el Filtro de aire del Motor Cada 12,000 Millas.Стапици нечистотија и нечистотија : Различни штетни честички и прашина можат да ги соберат над вашиот мотор, меѓутоа, со филтер за воздух во рамките на автомобилот, дополнителни чувари ги зафаќаат овие честички за побезбедна, почиста и квалитетна изведба на моторот. Лос Филтрос де Аир Дел Мотор Фрам Елиминан Ла Сугиедад и Лос загадувачи Дел Аир Антес де Квид Пуеан Ингресар ал Мотор де Су возило и Causar daños. Со почист излез, моторот е во состојба да функционира ефикасно, доведува до помазна и поголема коњска сила. Филтерот привлекува нечистотија како магнет, така што максималната количина на остатоци остануваат заробени за да спречат влегување во моторот. Заменувањето на филтерот за валкан воздух со нов Fram Extra Guard Air Filter може да помогне во зголемувањето на коњските сили, забрзувањето и целокупните перформанси на моторот.

Особините

Купувачите избираат и