0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Црево за силиконски цевки со висока температура - Силиконска цевка од одделение за храна, флексибилно чисто силиконски цевки за пренесување на пумпа за приготвува?

Црево за силиконски цевки со висока температура - Силиконска цевка од одделение за храна, флексибилно чисто силиконски цевки

DEN 95.84
Во форма достапна за нарачката

Износот

100% силикон. Увезени. 3/16 "ID X 5/16" ОД силиконски цевки со висока температура е изработена од висококвалитетна силиконска усогласеност со платина, БПА и олово без олово, нетоксично, безбедно и медицинска храна. This flexible silicone tube is widely used for home brewery, water distiller, wine and beer making line, home zone generator, hot water dispenser, milk and food handling processing, pumps, ponds, gardens and low pressure industrial transferring system of chemicals, liquids, Гасови и цврсти материи со соодветна грануларна големина. Високата транспарентна силиконска цевка има отпорност на висока температура, отпорност на стареење на отпорност на корозија, што може да има одлична отпорност на обична киселина и алкали, хемикалии, растворувачи. Изолира екстремна топлина и студ, работи од -100 ° F до +500 ° F, УВ отпорен; Работа/пукна PSI (на 70 ° F) : 10/30, не се влошува на отворено. Екстремно издржлив. Мазна внатрешна површина за лесен проток и лесно чистење. Големина на силиконска цевка за цевка : Внатре во дијаметар : 3/16 инчи; Надворешен дијаметар : 5/16 инчи; Дебелина на wallидот : 1/16 инч; Должина : 0,92 метри (3 стапки). Надзорно високо темпо силиконски цевки Хосеиф сте уморни од тврди ПВЦ црева што пукаат или колапс кога се свиткани, наместо тоа, обидете се да користите силиконски цевки. Откако ќе користите силиконски цевки, нема да се вратите назад. Оваа силиконска цевка со висока температура е многу широко користена во мали пумпи за вода, како што се радијатори за ладење на вода, блокови и пумпи, мали пумпи за фонтани, соларни, кофирачи и други апликации. Спецификација : 1. Материјал : Направено од силиконски нетоксичен материјал.2. Големина : Чиста силиконска цевка 3/16 "ID X 5/16" OD, 3 стапки. Производство Карактеристики : 1. Транспарентен, без мирис, чиста силиконска конструкција ви овозможува да видите преку протокот на течности внатре.2. Светлиот внатрешен wallид, не е лесно да се придржувате до честичките.3. Силиконската цевка може да се стерилизира под вакуум, висока температура и висок притисок.4. Силиконското гумено црево не може да се користи во висока концентрација на киселина и алкали, органски растворувачи и масло.5.Оваа силиконски цевки може да се користи како дренажна линија или за заштитна изолација.продуктна перформанси : 1. Отпорност на температурата : Силиконска цевка Температура на работа : -94 до 392 степени F (-50 до 200 степени Ц), максимално работно време : 500 F за кратко време и сè уште има еластичност во -40 степени Фаренхајт.2. Силиконското црево има одлична временска отпорност, отпорност на озон и отпорност на ултравиолетово зрачење, без пукање по долгорочна употреба на отворено. Општо се верува дека силиконското црево може да се користи на отворено повеќе од 10 години.3. Електрична изолација на силиконски гумени цевки : Силиконското црево има добри диелектрични перформанси, особено на висока температура, што е многу повисоко од онаа на обична органска гума, а неговата диелектрична јачина е скоро не засегната од температурата во опсег од 68 -356 степени Фаренхајт. Забележете : Осигурете се секогаш да се миете пред употреба!.

Особините

Купувачите избираат и