0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Аско П320А009 Месинг Тело Воздух Управувана Општа Услуга Вентил, 1/4 Големина На Цевка, 3-Начин Нормално Затворени, Нитрил Бутилен Запечатување, 0 psi Минимален Притисок, 1

Аско П320А009 Месинг Тело Воздух Управувана Општа Услуга Вентил, 1/4 Големина На Цевка, 3-Начин Нормално Затворени, Нитрил Бутилен

DEN 6983.36
Во форма достапна за нарачката

Износот

Уникатниот член за запечатување го изолира воздушниот притисок на пилотот од главната течност. Варијациите во воздушниот притисок на пилотот не влијаат на работата на вентилот. Дизајнот обезбедува долготрајно ракување со подмачкан воздух. Контролата на воздухот на операторот е изолирана од течностите од главната линија. Три начин (3/2) нормално затворени (Притисок на цилиндар порта кога се напојува) операција. Уникатниот член за запечатување го изолира воздушниот притисок на пилотот од главната течност. Варијациите во воздушниот притисок на пилотот не влијаат на работата на вентилот. Дизајнот обезбедува долготрајно ракување со подмачкан воздух. Контролата на воздухот на операторот е изолирана од течностите од главната линија. Три начин (3/2) нормално затворени (Притисок на цилиндар порта кога се напојува) операција. Воздушните вентили се стандардни вентили модифицирани со замена на клипниот оператор на местото на електромагнетот. Вентилот со воздух ќе работи исто како и електромагнетната верзија, освен што е управуван од воздух за разлика од електричната енергија.

Особините

Купувачите избираат и