0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Salomonенски женски Speedcross 4 патеки за трчање чевли за мажи и поле

Salomonенски женски Speedcross 4 патеки за трчање чевли за мажи и поле

DEN 0.67
Во форма достапна за нарачката

Износот

Гума ѓон. Водоотпорни чевли за пешачење : Оваа удобна, лесна чевли за пешачење се одликува со траен Gore-Tex за да ги задржите нозете суви и на шема на лагер што работи добро и на тврди и на меки и меки и лабави површини. Било кој пат на вашиот пат : без разлика дали сте трчање, пешачење или само истражување на отворено, елегантното, лесен преглед на чевли за пешачење Gore-Tex има флексибилност на чевли за трчање со доволно зафат и заштита за секоја патека. Одете на растојанието : Без разлика дали сакате пат да трча во вашето соседство, бегство до локална патека или нешто повеќе солиден, Саломон прави чевли што обезбедуваат дека имате непречено возење на кој било и на целиот терен. Време е да играте : Без разлика дали сте во трчање, пешачење, ранец или планинарење, Саломон има чевли и опрема за деца, мажи и жени за да ви помогне да освоите ново растојание, личен рекорд или настан. Од 1947 година Саломон создаде иновативна спортска опрема на отворено; Од трчање и пешачење до ранец, скијање и многу повеќе, нашите чевли, чизми, торби, облека и додатоци помагаат да се направи секоја патека ваша. Елегантен и стилски, прегледот GTX W ви помага да се поврзете со пријателите и семејството додека истражувате нов терен. Тоа е исто толку лесен и флексибилен како чевли за трчање, но има доволно зафат и заштита на отворено за да ги погоди патеките. - Водоотпорна - Водоотпорна обвивка за Гор -Текс ги одржува нозете суви во секое време. - Зафат - Отпорниот материјал и шемата за лагер на Contagrip ѓон нудат подобар зафат на сите површини. - Удобност - Енергијата на мидината и ортолитската инлола обезбедуваат максимална удобност во текот на целиот ден. - Лесен - уживајте во лесен чевли (300 g) за вашето дневно вежбање или активност. - Fit - Заеден јазик и заштитниот калдрма обезбедуваат подобро вклопување и заштита. - Лакирање - Рамните ленти создаваат безбедни јазли, спречувајќи чести постојки да ги повратат лентите. Некои авантури се еднакви делови што се поврзуваат со пријателите, се забавуваат надвор и откриваат нови места. Елегантен преглед GTX е идеално прилагоден на ваквите авантури, со лесна и флексибилност како чевли за трчање, но доволно зафат и заштита за секоја патека. Заштитната калдрма околу основата на стапалото ги штити страничните и медијалните страни од калливи патеки. Анти-дебрис решетката го спречува остатоците да бидат заробени помеѓу стапалото и стапалото. Midsole Energy Cell, високо -перформанси Ева пена, обезбедува слабеење на шок. Contagrip MD е фокусиран на долгорочно носење. Користејќи го најтрајното соединение, има шема за лагер што работи подеднакво добро и на тврди и мазни или меки и лабави површини. Горната конструкција без бод обезбедува мазно, вклопување во форма на ракавици. Ortholite diecut Sockliner обезбедува удобност и дишење. Додадена мембрана Гор-Текс ги задржува нозете суви однадвор, како и однатре. Водоотпорен материјал останува непогоден од вода дури и кога е под притисок, целосно спречувајќи вода да влезе во чевлите низ горниот дел.

Особините

Купувачите избираат и