0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
QGEEM USB 3.0 Докинг станица, Tripe Display USB Hub Dual Monitor, USB C лаптоп докинг станица компатибилна со MacBook M1 Dell HP Lenovo

QGEEM USB 3.0 Докинг станица, Tripe Display USB Hub Dual Monitor, USB C лаптоп докинг станица компатибилна со MacBook M1 Dell

DEN 1487.84
Во форма достапна за нарачката

Износот

Масивна експанзија : 2 стандардни USB 3. -Поддржан единечен / двоен / троен / дисплеј.0 & M1 чип, оперативниот систем применува построга безбедносна политика на (кој било) софтвер за кој се потребни екстензии на кернелот, ака kexts („kexts“ - помислете на тоа како mac OS верзија на „двигатели“). Нашето USB 3. Како резултат, корисникот треба експлицитно да го овозможи/дозволи ова продолжување на системот во рамките на „Безбедност и приватност“ во преференциите на системот (по инсталацијата и пред софтверот да се дозволи да работи). -Тричен приказ : HDMI1 +HDMI2 +VGA : 2048*1152 +2048*1152 +1920*1080. Поставување на звук : Корисници на Виндоус : Почеток> Поставување> Систем> Звук : Потоа, променете го излезот/Mac OS Корисници : Преференци на системот> Sound> Излез (3,5мм слушалки само се заложија за аудио HDMI2). Нашата USB -докинг станица може да работи со уредот со USB 3. Инсталацијата на возачот QGEEM вклучува системско продолжение што е под влијание на оваа политика. Поврзете го QGEEM USB -центар со вашиот паметен телефон, таблет или SD картички и микро SD и пренесете ги податоците помеѓу лаптопот, дисплејот или другите поврзани уреди. Можно е поставките за приватност да не се поставени на автоматско-логин.Мултифункционална премиум алуминиумска обвивка ја прави докинг-станицата цврста трајна и анти-прехранбена, побезбедна во употреба; Лесен и елегантен во дизајнот, лесно да се става во вашата лаптоп торба или џеб.1/USB C/USB4/Thunderbolt 3/Thunder Bolt 4/USB тип 3. Стабилност за врска Виндоус XP, 7 или повисоки; Хром оперативен систем. Користете за многу прилики : домашно кино, канцелариски состаноци, говор за образование, игри за забава итн. Оваа USB C порт не може да го поддржува трансферот на податоци, а не да поддржува лаптоп за полнење, само за напојување на пристаништето. Инсталирајте го официјалниот возач на Display Link во вашиот лаптоп пред употреба, на HDMI1, HDMI2 и VGA мора да им треба најновиот возач на Display Link за работа. -УСБ Функција на докинг станица : Повеќе монитори отсекогаш биле големо и предизвикувачко техничко прашање во USB -докинг -индустријата, а QGEEM ја надминува оваа техничка пречка и обезбедува повеќе опции за интерфејс за проширување на вашите монитори. HDMI1 +HDMI2 : 2048*1152 +2048*1152. Брза дисипација на топлина, нема да се загрее кога долго време со употреба, безбеден и сигурен. Тенка големина : 115*60*15; Тежина : 102g. Лесен и лесен за складирање, нема да заземе премногу простор. Совети за вид : . Ако уредот има само USB-C порта, ве молиме поврзете го нашиот OTG, а потоа можете да работи нормално. Vivid Triple Display USB Hub : Го продолжува или огледало вашиот екран со портата HDMI/VGA и директно проследува со целото HD 1080 P видео на 3 монитори, проектори или HDTV, и 3,5 mm слушалки и микрофонски приклучоци, ги носи видеото на Vivid 3 D Effect Video и Clear Audio Sync . Материјал : Алуминиумска легура. Грешка за дома, работа, патување, деловно патување.pdf документ под делот за технички спецификации подолу). *Докинг-станицата има 3 порти за видео излези : 2 HDMI порти и 1 VGA, но за време на употреба, режим на приказ : AAAA+AABB+AABC (HDMI1 и VGA само го прикажуваат истиот екран.1 Gen2/USB тип 3. само снабдување на пристаништето. Докинг -станицата е моќна, ги задоволува вашите општи потреби и доволно тенок за да се лизне во џебот за да се преземе. √hdmi2 : 2560*1140.0 пристаниште опремено со USB-C OTG адаптер што го прави пристаништето можно да работи со какви било уреди со USB 3. Поради процесот на комуникација со EDID (продолжени податоци за идентификација на дисплејот), откако ќе ги приклучите мониторите, може да го затегне екранот за неколку секунди.

Особините

Купувачите избираат и