0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Серија за иновации во Kyocera Ceramic 7 Нож на професионален готвач со мек допир ергономски рачка-црна сечило, црна рачка

Серија за иновации во Kyocera Ceramic 7 Нож на професионален готвач со мек допир ергономски рачка-црна сечило, црна рачка

DEN 595.52
Во форма достапна за нарачката

Износот

Направено од иновацијата на Kyocera, патентиран за комерцијален материјал цирконија, произведен во Јапонија, за исклучителен квалитет и убавина. Ултра остра, екстремно тврда напредна керамичка сечило која ја одржува својата острина 2x подолго од традиционалните керамички лопати на Киоцера. Лесни и лесни за чистење, керамичките лопати нема да се кафеави, ниту ќе пренесат метален вкус на храна. Единствена, мека допир ергономска форма на рачката се вклопува удобно во раката за безбедно ракување и контрола. Идеално за исекување на месо без безобразно, риба без бод, овошје и зеленчук. Не користете за тврда или замрзната храна. Се одликува со патентирано, комерцијално сечило со керамичко-спојување што го развиле пронаоѓачите на Kyocera за оптимални перформанси на сечење, додека ја подобруваат издржливоста 2x повеќе од традиционалните керамички лопати. Екстремно остар, ултра долготраен раб во комбинација со ергономска уникатно дизајнирана мека рачка за зафат, оваа алатка ќе му даде на кој било готвач или готвач прецизна контрола на сечење. Добро избалансиран, лесен навистина напреден керамички кујнски нож кој никогаш нема да 'рѓа или реагира на кисела храна за чисто, едноставен и здрав оброк првично. Рачка со мек допир за безбедно ракување и контрола. Нагорниот агол на дизајнот на рачката до сечилата овозможува полесно сечење на таблата за сечење, единствена карактеристика на иновацијата. Сечилото Z212 на Kyocera обезбедува ултра остра, ултра долготраен раб (2x повеќе од нашето традиционално керамичко сечило) и никогаш нема да 'рѓа или реагира на кисела храна. Совршено за исекување на овошје, зеленчук и месо без месо само и да не се користи за замрзната или тврда храна . Иновацијата Блак има патентирано, комерцијално сечило со керамичко-фузионирано, што пронаоѓачите на Киокера го развиле за оптимални перформанси на сечење, додека ја подобруваат трајноста 2x повеќе од традиционалните керамички носали . Екстремно остар, ултра долготраен раб во комбинација со ергономска уникатно дизајнирана мека рачка за зафат, оваа алатка ќе му даде на кој било готвач или готвач прецизна контрола на сечење. Добро избалансиран, лесен навистина напреден керамички кујнски нож кој никогаш нема да 'рѓа или реагира на кисела храна за чиста, едноставна и здрава оброк.

Особините

Купувачите избираат и