0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
EAI 25mm x 35mm x 8mm FPM/FKM TC Двојна усна w/не'рѓосувачки челик заптивка за масло. Комп. /W Витон заптивка на вратилото

EAI 25mm x 35mm x 8mm FPM/FKM TC Двојна усна w/не'рѓосувачки челик заптивка за масло. Комп. /W Витон заптивка на вратилото

DEN 1.33
Во форма достапна за нарачката

Износот

Отпорност на висока температура : Поради неговиот флуорополимер еластомер+синтетички гумен материјал, тој ќе ги надмине температурите од -26oc на 230o C. Тој е погоден за високи вакуумски апликации. Одлично вклопување : големина 25x35x8 mm. !! Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI FPM/FKM заптивки на нафта се дизајнирани со висококвалитетна пролет од не'рѓосувачки челик и висока јачина FPM/FKM гума за сигурни и долготрајни перформанси. Овој заптивка за лична карта од 25мм е лесен за употреба, практична и разноврсна и е одлично решение за да се запре истекувањето на лубрикантот. Овој заптивка за лична карта од 25мм е лесен за употреба, практична и разноврсна и е одлично решение за да се запре истекувањето на лубрикантот. Отпорен на течност : Оваа заптивка со двојна усна масло има одличен отпор на озон и атмосфера, минерални масла и масла, алифатични, ароматични и исто така специјални хлорирани хидрокарбони, бензински, дизел горива, силиконски масла и масти. Широко се користи во која било апликација која вклучува масло, гориво, минерална киселина. Отпорност на висока температура : Поради неговиот флуорополимер еластомер+синтетички гумен материјал, тој ќе ги надмине температурите од -26oc на 230o C. Широко се користи во која било апликација која вклучува масло, гориво, минерална киселина. Тој е издржлив, сигурен и супер еластичен на високи температури од 230 OC. Одлично вклопување : големина 25x35x8 mm. На ЕАИ се специјализираме за обезбедување на високо квалитетни делови и производи што се произведуваат во согласност со спецификациите на ОЕМ и се тестираат за оптимални перформанси и издржливост. Пролет од не'рѓосувачки челик со врвен квалитет; Флуорополимер еластомер+синтетичка гумена обвивка; Се спротивставува на опсег од -26oc до 230o C; Спречува истекување на лубрикант; Чува прашина и нечистотија од машините; Издржлив и сигурен; Широка употреба - Автомобилство, лежишта, мотори, оски, мотоцикли, итн. Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со пролет од не'рѓосувачки челик и флуорополимер еластомер+синтетичка гума за сигурни и долготрајни перформанси. Направено за супериорни перформанси на запечатување, оваа заптивка на маслото користи флуорополимер еластомер + синтетичка гумена обвивка за стабилна способност Запечатување. Заптивката на гумениот капак е лесен и не е лесен за стареење. Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни од вашата набавка, не двоумете се да контактирате со нашиот оддел за нега на клиенти за задоволително решение. Лесен за употреба и практична, оваа пролет натоварена заптивка на масло помага да се спречи истекување на лубриканти, како и да се чува прашина и нечистотија од машината. Исто така, нашите заптивки на маслото имаат голема јачина на затегнување. Отпорен на течност : Оваа заптивка со двојна усна масло има одличен отпор на озон и атмосфера, минерални масла и масла, алифатични, ароматични и исто така специјални хлорирани хидрокарбони, бензински, дизел горива, силиконски масла и масти.

Особините

Купувачите избираат и