0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Ј. Хербин 1670 мастила за годишнини - злато сјај 50 мл флаширан - синиот океан

Ј. Хербин 1670 мастила за годишнини - злато сјај 50 мл флаширан - синиот океан

DEN 659.52
Во форма достапна за нарачката

Износот

Одлично за пенкала за фонтани и повеќето инструменти за пишување. Продадено во стакло шише од 50 мл. Кутија за подароци со злато или сребро топло печат. Златен сјај и високо заситени бои. Капа за заптивка на восок со рака. Сина океан. Од Мејсон Елван, колекцијата quesак Хербин. Оваа годишнина мастило 1670 е мастило што е создадено за да ја одбележи годината на раѓањето на Мејсон Елван, во срцето на Париз. Дизајнот доаѓа од богатиот живот и авантурите на Елван, голем авантуристи кој гледаше за запечатување на восок и состојки со мастило. Океан Блу е бојата посветена на Елван, Големиот авантуристи кој бил мноштво пловења. Ова длабоко сино е инспирирано од едрење кон империјата Мугал (Индија), што беше извор на индиго бои.

Особините

Купувачите избираат и