0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Читател на миленичиња микрочип, безжична идентификација за складирање на податоци за скенер за животни, за управување со мачки за управување со ресурси

Читател на миленичиња микрочип, безжична идентификација за складирање на податоци за скенер за животни, за управување со мачки

DEN 0.67
Во форма достапна за нарачката

Износот

Чист дисплеј : RFID рачен читач усвојува LED дисплеј со голема осветленост, што може јасно да ги прикаже информациите во услови на силна светлина во внатрешноста или на отворено. Компатибилен со електронските ознаки : Читателот на ознаки за животни користи метод за безжично читање на РФИД и поддржува емид, FDX - B (ISO1784/85) Формат Електронски ознаки. 3 Режим на врска : Поддршка за комуникација USB2.0, безжична 2,4g и Bluetooth врска. Bluetooth врската ви овозможува лесно да работите. Заштеда на електрична енергија : Читателот на ознаки за миленичиња има аларм со мала моќност, автоматско исклучување на ултра ниска моќност и без работа со текот на времето за автоматско исклучување на функцијата. Широка апликација : Читателот на миленичиња е лесен за ракување, вграден во литиумска батерија, USB полнење, погодно за управување со мали животни, поле за управување со следливост. 1. 3 Режим на врска : Поддршка за комуникација USB2.0, безжична 2,4g и Bluetooth врска. Bluetooth врската ви овозможува лесно да работите.2. Clear Display : RFID рачен читач усвојува LED дисплеј со голема осветленост, кој може јасно да ги прикаже информациите во силни светлосни услови на отворено или на отворено.3. Компатибилен со електронските ознаки : Читателот на ознаки за животни користи метод на безжично читање на РФИД и поддржува емид, FDX - B (ISO1784/85) Формат Електронски ознаки.4. 128 Складирање на податоци : RFID рачен читач, исто така, доаѓа со функција за складирање, може да се чуваат до 128 ознаки информации, корисниците можат да ги постават на компјутерот преку USB линија за податоци.5. Широка апликација : Читателот на ознаки за миленичиња е лесен за ракување, вграден во литиумска батерија, USB полнење, погодно за мало управување со животни, поле за управување со следливост.6. Заштеда на електрична енергија : Читателот на ознаки за миленичиња има аларм со мала моќност, автоматско исклучување на ултра ниска моќност и без работа со текот на времето автоматско исклучување на функцијата. Спецификација : Тип на ставка : ПЕТ-таг за читање Материјал : Фреквенција на апсовртување : 134.2k Hz, 125k Hzsupport Tags : EMID, FDX-B (ISO11784/85) Опсег на читање/пишување : 2-12mm стаклена цевка ознака> 8cm, 30мм Ознака за уво на животни> 20см (поврзано со перформансите на ознаката) Стандард : ISO11784/85 Време на следење : Приказ : 0,91in Висока светлина на светлината на светлината : 800mah литиум Батерија x 1 (вградена) Складирање : 128 парчиња информации Конекција : Комуникација USB2.0, безжична 2,4g, Bluetoothoperation Температура : -10 ℃ - 50 ℃ Температура на складирање : -30 ℃ - 70 ℃ Големина : Прибл. 155 x 74 x 15mm / 6,1 x 2,9 x 0.59inpackage Список : 1 XPET Tag Reader1 X USB Cable1 x Manual.

Особините

Item Type:
Pet Tag Reader
Material:
ABS
Operating Frequency:
134.2Khz, 125Khz
Support Tags:
EMID, FDX-B (ISO11784/85)
Reading/Writing Range:
2-12mm Glass Tube Tag > 8cm, 30mm Animal Ear Tag > 20cm (Related to Tag Performance)
Standard:
ISO11784 / 85
Reading Time:
Display
Power Type:
800mah Lithium Battery x 1 (Built In)
Storage:
128 Pieces of Information
Connection:
Communication USB2.0, Wireless 2.4g, Bluetooth
Operating Temperature:
-10℃ - 50℃
Storage Temperature:
-30 ℃ - 70 ℃
Size:
Approx. 155 x 74 x 15mm / 6.1 x 2.9 x 0.59in
Package List:
1 xPet Tag Reader:
1 x USB Cable:
1 x Manual:

Купувачите избираат и