0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
NHOSS CS8673E Субвуфер 2.1 Канал Дигитален засилувач за засилувач 12V-24V широк напон 2x 50W + 100W 1PCS

NHOSS CS8673E Субвуфер 2.1 Канал Дигитален засилувач за засилувач 12V-24V широк напон 2x 50W + 100W 1PCS

DEN 671.04
Во форма достапна за нарачката

Износот

Параметри на производот : Име на производот : 2.1 Канал Аудио засилувач на напојување на напојување : DC12-24 Voutput Power : 50 W * 2 + 100 W Субвуфер * 1 ОДГОВОР Опсег на фреквенција : ) Фреквенција на префрлување : 1.2 MHz Power Напон на снабдување : 12 V 8 рог / 12 W (лев канал) + 12 W (десен канал) 4 рог / 20 (лев канал) + 20 W (лев канал), 15 V- 8/18 + 18 W, 4 / поголема од 30 + 30 W, 19 V 8/32 + 32 W, 4 / поголема од 45 + 45 W, 24 V - 8/38 + 38 W, 4 / поголем од 55 + 55 W.matters Потребно е внимание : Само кога аудио влезот е доволен и напонот / струјата на напојување е доволен, може да има доволно излезна моќност. Колку е поголем напонот на напојување, толку е поголема релативната моќност и звучниците со различна импеданса ќе имаат различна излезна моќност. Кога напонот и струјата се доволни, толку е поголем бројот на оми на рогот, толку е помал релативната моќност на звукот. Ве молиме, обрнете внимание! За некои корисници, жиците и опремата се нормални, но ефектот на басот е слаб. Се препорачува да се смени музика со подобар бас ефект, како што е диџеј.

Особините

Купувачите избираат и