0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
ES 1 век п.н.е.

ES 1 век п.н.е.

DEN 2.33
Во форма достапна за нарачката

Износот

„Апекс и Симпулум“ Римска монета по одлична цена. Обратно : Перм Цес АВГ, гола глава лево. Обратно : Колонија Патриша, Апекс и Симпулум. „Апекс и Симпулум“ Римска монета по одлична цена. Обратно : Перм Цес АВГ, гола глава лево. Обратно : Колонија Патриша, Апекс и Симпулум. Оваа паричка е стара над 2.000 години. Беше ископано во градот Колонија Патриша, сегашна Кордоба). Кордоба е град во јужниот шпански регион Андалузија. Тоа беше важен римски град и голем исламски центар во средниот век.

Особините

Купувачите избираат и