0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
2D/QR/1D мотор за скенирање на баркод RS232 Scanner QR Code Reader Module Module

2D/QR/1D мотор за скенирање на баркод RS232 Scanner QR Code Reader Module Module

DEN 2.33
Во форма достапна за нарачката

Износот

Мал читач на 1 D/2 D кодови, со употреба на интелигентен алгоритам за препознавање на слика, ќе го декодира бар -кодот или 2 D код на хартија или екран, брзо и прецизно. Преку одборот USB и UART интерфејс, може директно да се вклучи во компјутер, или лесно да се интегрира во видови на уреди заради неговиот мал фактор на форма. 3 видови на излезни интерфејси, TTLRS232 USB. Исполнуваат повеќе барања за интерфејс. Конфигурирање преку скенирање „Код за конфигурација“, извор на светло за појавување на модулот, може да работи во темница. 2 D/QR Модул за скенирање на код Користете CMOS Optical Imaking Scanning Technology : што може да ги идентификува кодот на екранот, нецелосен код и нејасен код итн. Мал читач на 1 D/2 D кодови, со употреба на интелигентен алгоритам за препознавање на слика, ќе го декодира бар -кодот или 2 D код на хартија или екран, брзо и прецизно. Преку одборот USB и UART интерфејс, може директно да се вклучи во компјутер, или лесно да се интегрира во видови на уреди заради неговиот мал фактор на форма. 3 видови на излезни интерфејси, TTLRS232 USB. Исполнуваат повеќе барања за интерфејс. Конфигурирање преку скенирање „Код за конфигурација“, извор на светло за појавување на модулот, може да работи во темница. 2 D/QR Модул за скенирање на код Користете CMOS Optical Imaking Scanning Technology : што може да ги идентификува кодот на екранот, нецелосен код и нејасен код итн. Полиња за апликации : Контрола на паметен пристап, шкафче, пиштол за скенирање код, канален порта, билет за инспекција на станица, паметен терминал за самопослужување, супермаркет, продавница за малопродажба, ПОС систем, управување со магацин, билети за конференции, итн. Треба да ја скенирате индустријата за 2Д кодови. Технички параметри : Напон : DC3.3 V-5 V. Моќ :

Особините

Купувачите избираат и