0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Нобелови ODR-1 природен педал за претерано претерано

Нобелови ODR-1 природен педал за претерано претерано

DEN 1904.00
Во форма достапна за нарачката

Износот

Аналогна природна педала за презаситеност. Функција за намалување на басот - помага да се скроти нискиот крај. Прифаќа моќност од 18 V - овозможува дополнителна просторија за глава. Сјај-во-темни копчиња. Далечински влезен приклучок - дозволува педалот да се вклучи/ исклучи далечински (Tempoary). Аналогна природна педала за презаситеност. Функција за намалување на басот - помага да се скроти нискиот крај. Прифаќа моќност од 18 V - овозможува дополнителна просторија за глава. Сјај-во-темни копчиња. Далечински влезен приклучок - дозволува педалот да се вклучи/ исклучи далечински (Tempoary). Со децении клучни уметници како Jerryери Донаху, Гутрие Трап, Карл Верхеин, Johnон Шанкс, Тим Пирс, Роби Мекинтош, Клем Клемсон, Мики Муди и безброј други неверојатни играчи го направија ОДР-1 природниот дел од нивниот Sonic Arsenal. Додека сите гитаристи со единечни калеми, како и повеќето корисници на понижувачи, па дури и басистите ја сакаат јасност и разноврсност на целосниот звук на ODR-1, некои тешки играчи на Humbucker побараа шанса да го намалат крајот на под-басот. ПОД ХАУБА…. Новиот ODR-1 (п.н.е.) сега нуди прекинувач со бас под капакот на батеријата за претходно поставување на оригиналниот звук ODR-1 или да се постави малку намален под-бас. Операцијата сега е можна од 9 V - 18 V DC за повеќе простории за глава, ако го сакате тоа. Покажувачите на копчињата сега се GITD сјај-во-темно. ODR-1 се покажа како омилен кај добрите, особено играчите на сесии, бидејќи работи толку ефикасно со контролите на волуменот на гитарите за тонските промени во лето во песните. Широкиот опсег на педалот е контролиран од тенџере за контрола на спектарот. Свртувањето на копчето во насока на стрелките на часовникот ги зголемува басот и високиот пат во исто време. Mid Range останува недопрена во која било насока за да понуди транспарентност со нотка на топлина.

Особините

Купувачите избираат и