0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Camco 11634 приклучок за одвод на грејач на вода - 1/2-14 npt, пакет од 2, бело

Camco 11634 приклучок за одвод на грејач на вода - 1/2-14 npt, пакет од 2, бело

DEN 211.04
Во форма достапна за нарачката

Износот

Дел за замена : Замена ½-инчен RV во вода за греење на вода. Вклучува : (1) Стандарден приклучок за одвод за да им помогне на вашиот вода за бојлер да ја ослободи канализацијата и (1) вентилаторниот приклучок за одвод кој обезбедува проток на воздух и ги задржува грешките кога се во складирање. Компатибилност : одговара на разни грејачи на вода за RV и модели. Карактеристики : Стандардни ½ -14 NPT навои за цевки. Лесно за инсталирање : Брз и лесен за инсталирање со помош на клуч од 7/8-инчи; Користете три до пет обвивки од лентата за водоводџии за да ги запечатите навои за да спречите протекување. Тип на вклопување : Универзално вклопување. Вентилен приклучок^Стандарден приклучок. Вентилен приклучок^Стандарден приклучок. CAMCO прави квалитетни производи за RVing, пловење, кампување, влечење, задно, печење и многу повеќе. Нашите производи помагаат да ја однесете вашата страст кон отворено на следното ниво. На срце, Камко е мала компанија со големи аспирации. Од 1966 година, заработивме репутација за обезбедување на супериорна стока со големо одобрување на клиентите. Ние исто така работиме со пронаоѓачи, претприемачи и мали бизниси за да донесеме иновативни производи на пазарот. Во нашето јадро, ние веруваме во производство на исклучителни производи и испорака на супериорна услуга - сè додека обезбедува одлично искуство со клиентите. Седиштето на нашата компанија се наоѓа во Гринсборо, Северна Каролина. CAMCO исто така има бројни производствени капацитети во Соединетите Држави и низ целиот свет. Истражете ја вашата страст на отворено со Камко. Одличните спомени се само авантура.

Особините

Купувачите избираат и