0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Vgeby RC канален вентилатор, RC 120mm S - EDF Електричен вентилатор Семиметални 10 лопати со мотор за додатоци за моделирање на авиони RC

Vgeby RC канален вентилатор, RC 120mm S - EDF Електричен вентилатор Семиметални 10 лопати со мотор за додатоци за моделирање

DEN 1.67
Во форма достапна за нарачката

Износот

【Висока јачина】 Главното барел е изработено од алуминиумски легура материјал, голема јачина и не е лесна за деформација, избегнувајте да го гребете внатрешниот wallид на главната буре од лопатките. Сечилото е изработено од мешани материјали со јаглеродни влакна, голема јачина и цврстина, не е лесен за деформирање или кршење, чист звук при вртење со голема брзина. 【Одговара за】 исправувач со поголем дијаметар на рог за да ги задоволи потребите на производите на авиони со модел FRP, погодни за повеќето канали со модел 120мм RC авион на пазарот. 【Висока ефикасност】 Постои само 0,5 мм цвест помеѓу сечилото и главниот wallид на цилиндерот, а ефикасноста на каналот е голема. 【Дисипација на топлина】 Седиштето за монтирање на моторот има одреден степен на дисипација на топлина, а инсталацијата не е лесна за компензација, за да се избегне девијацијата на оската и да предизвика оштетување или несреќи со мува. 【Карактеристики】 Посебни лопати, секое парче точност на грешка во тежината е мало, а моторот може да обезбеди високо -ефикасна операција без резонанца. Посебни лопати се склопуваат со висока прецизна и бесплатна симетрична, удобна и флексибилна за време на динамичното тестирање на рамнотежа на лопати, брзо спарување и ефикасност со висока тест. Спецификација : Тип на ставка : РЦ материјал за вентилатор : Алуминиум легура+пластична+бакарна боја : црна+сребрена големина : приближно. 120мм/4,7in тежина : приближно. 1483.0g/52.3oz Број на лопатка : 10pcs Вентилаторка Тип : Вортекс Мотор Модел на мотор : 5268 640 KV (надворешна ротација) Предложена батерија : 6 Sx2.5200m Ah 60 C (не вклучува) Предложено ESC : 160 A Приклучок Модел : За банана 6.0 мотор : Мотор : Мотор : Мотор : Мотор : Вратило : приближно 8мм/0,3in Должина на вратилото на моторот : приближно 20мм/0,8in Инсталација Дупка Растојание : Приближно. Нафрлање : 8,6 кг Погоден за 120мм Список на пакети со рамнини RC : 1 x RC канален вентилатор 1 x Рачна белешка : 1. Од безбедносни причини, не се соочувајте со влезот на воздухот или излезот на себе или другите 2. Кога користите или тестирате овој производ, ве молиме Решително ставете го цврсто во моделот или друга опрема за поддршка, и забрането е да се изврши тест за напојување со рака 3. Кога го користите или тестирате овој производ, ве молиме не допирајте или пристапете кон ротирачките делови и држете го подалеку од Работен вентилатор за да избегнете сериозна повреда. или индустриски цели, ве молиме не користете го во уреди за домаќинства или други дневни активности. 6. Ве молиме, инсталирајте го и користете го производот според упатствата и не менувајте го напонот или други делови во производот. 7. Овој производ го помина „Динамичкиот тест за рамнотежа“ при инсталирање на моторот, ве молиме, не расклопувајте, поправете или модифицирајте сами за да избегнете забавување на брзината.

Особините

Item Type:
RC Ducted Fan
Material:
Aluminum Alloy+Plastic+Copper
Color:
Black+Silver
Size:
Approx. 120mm/4.7in
Weight:
Approx. 1483.0g/52.3oz
Number of Paddle:
10Pcs
Fan Blade Type:
Vortex Blade Type
Motor Model:
5268 640KV (External Rotation)
Suggested Battery:
6Sx2,5200mAh 60C(not include)
Suggested ESC:
160A
Plug Model:
For Banana 6.0
Motor:
Motor Shaft:
Approx.  8mm/0.3in
Motor Shaft Length:
Approx. 20mm/0.8in
Installation Hole Distance:
Approx. 30mm/1.2in
Installation Aperture:
M4
Test:
Test battery:
12S, 5200mAh, 60C, Lithium Battery
Test Current:
120A
Maximum Thrust:
8.6kg
Suitable for 120mm RC Plane:
Package List:
1 x RC Ducted Fan:
1 x Manual:
Note:
1. For safety reasons, do not face the air inlet or outlet of yourself or others:
2. When using or testing this product, please resolutely place it firmly in the model or other support equipment, and it is forbidden to carry out the power‑on test by hand:
3. When using or testing this product, please do not touch or approach the rotating parts and keep it away from the working fan to avoid serious injury.:
4. When using or testing this product, please do not allow foreign objects to enter the fan, so as not to damage the product or cause injury to the jury:
5. This product is only used for modern aircraft or industrial purposes, please do not use it in household appliances or other daily activities.:
6. Please install and use the product according to the instructions, and do not change the voltage or any other parts in the product.:
7. This product has passed the dynamic balance test when installing the motor, please do not disassemble, repair, or modify by yourself to avoid slowing down the speed.:

Купувачите избираат и