0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Цел број 0.00
Ксијаоју Стакло Натопи Пенкало Во Собата, Калиграфија Пенкало Потпис Пенкало Пишување За Училиште Канцелариски Материјал Уметност Декорација Материјали, Зелена

Ксијаоју Стакло Натопи Пенкало Во Собата, Калиграфија Пенкало Потпис Пенкало Пишување За Училиште Канцелариски Материјал Уметност

DEN 159.84
Во форма достапна за нарачката

Износот

Совршен комплет за калиграфија : Совршен сет за почетници и напредни калиграфи. Комплетот за стаклено пенкало вклучува 1 стаклено пенкало, 3 мастила за шишиња, 1 држач за пенкало. 3 живописни бои мастило : 3 х 7мл бои на мастило содржат златен прав овозможете ја вашата креација поневеројатна. Ако барате мастило кое трепери, високо рефлектирачки бои кои се лесни, архивски и трајни, работи за илустрација, калиграфски пенкала, натопи пенкала, овој комплет мастило ќе биде вашиот најдобар избор. Добро протресете го шишето со мастило пред употреба. Лесно за чистење : Одлична растворливост во вода, мастилото со пенкало лесно може да се измие со вода. Исплакнете лесно со вода и избришете ја со хартија во рок од 10 секунди. Можете брзо да се префрлате помеѓу различни бои без повторно полнење на пенкалото. Изработено од високо боросиликатно стакло, Секое пенкало е рачно изработено и уникатно. Исклучителна спирална шема и ситни украсни светки внатре го зголемуваат високиот степен на стаклени пенкала. Се чувствува неверојатно во вашата рака и на хартија. Извонредно пакување, популарен луксузен подарок за вашите семејства и пријатели За Божиќ, Денот на Благодарноста, роденденот и така натаму, совршено пенкало за знаци на свадба, настани или забави. Спецификации : име На Производ : стакло натопи Пенкало материјал тип : кристално стакло Боја : зелена, портокалова, сина, виолетова Мастило : 3 х 7мл шише мастила Пакет : подарок Пакет Инструкции : 1. Натопеното пенкало има спирален дизајн кој ја зголемува апсорпцијата на мастилото и го прави протокот на мастило заедно. жлебовите за непречено пишување. Жлебовите го продолжуваат времето на пишување на 40-60 зборови по натопи. 2.Кристално стакло материјал, одличен квалитет и изработка . Изгледа многу извонредно и убавина. 3. Совршен подарок погоден за фестивал, роденден, Божиќ, Денот на Благодарноста, дипломирање итн.за деца и возрасни. Користење совети : (1) потопете го пенкалото малку во шише со мастило. (Забелешка : Ногата треба да биде само делумно потопена за да се избегнат дамки од мастило.) (2) лизгајте ја врвката на отворот на шишето со мастило за да се исцеди вишокот мастило. Кога мастилото повеќе не капе надолу од врвката, подготвено е за пишување. (3)Користете го стакленото пенкало за да пишувате белешки, писма, покани за венчавки итн. Повторно натопете во мастило доколку е потребно. (4) Ве Молиме, не ставајте го на страната на масата или други работи за да избегнете кршење. Вклучен пакет : 1 х стакло натопи пенкало 1 х пенкало држач 3 х шише мастило (7мл) ако имате какви било прашања, слободно контактирајте не и ние ќе ви дадеме задоволителен одговор во рок од 24 часа.

Особините

Купувачите избираат и